RWR78N69R8FPB12
Mfr.Part #
RWR78N69R8FPB12
Description
RES 69.8 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Length :
45.212mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
69.8Ohms
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
9.53mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Factory Lead Time :
15 Weeks
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
RWR78N69R8FPB12
Vishay / Dale RWR78N69R8FPB12
69.8Ohms, 10W, Wirewound,