RWR78N60R4FSRSL
Mfr.Part #
RWR78N60R4FSRSL
Description
RES 60.4 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power Rating :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Composition :
Wirewound
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
9.53mm
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Resistance :
60.4Ohms
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Length :
45.212mm
Datasheets
RWR78N60R4FSRSL
Vishay / Dale RWR78N60R4FSRSL
60.4Ohms, 10W, Wirewound,