RWR78N60R4FRB12
Mfr.Part #
RWR78N60R4FRB12
Description
RES 60.4 OHM 10W 1% WW AXIAL
Width :
9.53mm
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±1%
Published :
Max Power Dissipation :
10W
Power Rating :
10W
Length :
45.212mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
60.4Ohms
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Datasheets
RWR78N60R4FRB12
Vishay / Dale RWR78N60R4FRB12
60.4Ohms, 10W, Wirewound,