RWR78N4R32FRBSL
Mfr.Part #
RWR78N4R32FRBSL
Description
RES 4.32 OHM 10W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
39 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
10W
Resistance :
4.32Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
10W
Width :
9.53mm
Length :
45.212mm
Datasheets
RWR78N4R32FRBSL
Vishay / Dale RWR78N4R32FRBSL
4.32Ohms, 10W, Wirewound,