RWR78N3R92FRBSL
Mfr.Part #
RWR78N3R92FRBSL
Description
RES 3.92 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
10W
Width :
9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
3.92Ohms
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
39 Weeks
Length :
45.212mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR78N3R92FRBSL
Vishay / Dale RWR78N3R92FRBSL
3.92Ohms, 10W, Wirewound,