RWR78N3R57FSBSL
Mfr.Part #
RWR78N3R57FSBSL
Description
RES 3.57 OHM 10W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Length :
45.212mm
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
39 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
9.53mm
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
3.57Ohms
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RWR78N3R57FSBSL
Vishay / Dale RWR78N3R57FSBSL
3.57Ohms, 10W, Wirewound,