RWR78N39R2FRRSL
Mfr.Part #
RWR78N39R2FRRSL
Description
RES 39.2 OHM 10W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
39.2Ohms
Width :
9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Length :
45.212mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR78N39R2FRRSL
Vishay / Dale RWR78N39R2FRRSL
39.2Ohms, 10W, Wirewound,