RWR78N33R2FSB12
Mfr.Part #
RWR78N33R2FSB12
Description
RES 33.2 OHM 10W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Width :
9.53mm
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
10W
Diameter :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
10W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Length :
45.212mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
33.2Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Bulk
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Max Power Dissipation :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR78N33R2FSB12
Vishay / Dale RWR78N33R2FSB12
Through Hole 33.2Ohms, 10W, Wirewound,