RWR78N26R7FSBSL
Mfr.Part #
RWR78N26R7FSBSL
Description
RES 26.7 OHM 10W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Wirewound
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
45.212mm
Lead Length :
38.1mm
Width :
9.53mm
Power (Watts) :
10W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Power Rating :
10W
Published :
Resistance :
26.7Ohms
Datasheets
RWR78N26R7FSBSL
Vishay / Dale RWR78N26R7FSBSL
26.7Ohms, 10W, Wirewound,