RWR78N13R7FRBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR78N13R7FRBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 13.7 OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Length :
45.212mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Composition :
Wirewound
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
10W
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
39 Weeks
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
10W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Width :
9.53mm
Resistance :
13.7Ohms
Lead Length :
38.1mm
Published :
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Power Rating :
10W
Datasheets
RWR78N13R7FRBSL
Vishay / Dale RWR78N13R7FRBSL
13.7Ohms, 10W, Wirewound,