RWR78N13R7FRB12
Mfr.Part #
RWR78N13R7FRB12
Description
RES 13.7 OHM 10W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
45.212mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Max Operating Temperature :
250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
7.92mm
Width :
9.53mm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
10W
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
10W
Failure Rate :
R (0.01%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Factory Lead Time :
39 Weeks
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Resistance :
13.7Ohms
Datasheets
RWR78N13R7FRB12
Vishay / Dale RWR78N13R7FRB12
Through Hole 13.7Ohms, 10W, Wirewound,