RWR78N1270FRB12
Mfr.Part #
RWR78N1270FRB12
Description
RES 127 OHM 10W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
10W
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
10W
Mount :
Through Hole
Resistance :
127Ohms
Diameter :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Length :
45.212mm
Width :
9.53mm
Datasheets
RWR78N1270FRB12
Vishay / Dale RWR78N1270FRB12
Through Hole 127Ohms, 10W, Wirewound,