RWR74SR215FRBSL
Mfr.Part #
RWR74SR215FRBSL
Description
RES 0.215 OHM 5W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
5W
Published :
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
215mOhms
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Power Rating :
5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
7.92mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
22 Weeks
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR74SR215FRBSL
Vishay / Dale RWR74SR215FRBSL
215mOhms, 5W, Wirewound,