RWR74S9091FPRSL
Mfr.Part #
RWR74S9091FPRSL
Description
RES 9.09K OHM 5W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
5W
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.09kOhms
Width :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
5W
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Datasheets
RWR74S9091FPRSL
Vishay / Dale RWR74S9091FPRSL
9.09kOhms, 5W, Wirewound,