RWR74S5R62FRBSL
Mfr.Part #
RWR74S5R62FRBSL
Description
RES 5.62 OHM 5W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
5.62Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Power Rating :
5W
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
7.92mm
Power (Watts) :
5W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR74S5R62FRBSL
Vishay / Dale RWR74S5R62FRBSL
5.62Ohms, 5W, Wirewound,