RWR74S5620FSRSL
Mfr.Part #
RWR74S5620FSRSL
Description
RES 562 OHM 5W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
5W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
5W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
562Ohms
Width :
7.92mm
Length :
22.225mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR74S5620FSRSL
Vishay / Dale RWR74S5620FSRSL
562Ohms, 5W, Wirewound,