RWR74S4751FRBSL
Mfr.Part #
RWR74S4751FRBSL
Description
RES 4.75K OHM 5W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
22 Weeks
Resistance :
4.75kOhms
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
5W
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
7.92mm
Power (Watts) :
5W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR74S4751FRBSL
Vishay / Dale RWR74S4751FRBSL
4.75kOhms, 5W, Wirewound,