RWR74S4641FMBSL
Mfr.Part #
RWR74S4641FMBSL
Description
RES 4.64K OHM 5W 1% WW AXIAL
Width :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
5W
Power Rating :
5W
Resistance :
4.64kOhms
Length :
22.225mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
22 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
5W
Datasheets
RWR74S4641FMBSL
Vishay / Dale RWR74S4641FMBSL
4.64kOhms, 5W, Wirewound,