RWR74S3R90FMBSL
Mfr.Part #
RWR74S3R90FMBSL
Description
RES 3.9 OHM 5W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Max Power Dissipation :
5W
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
5W
Resistance :
3.9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
5W
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RWR74S3R90FMBSL
Vishay / Dale RWR74S3R90FMBSL
3.9Ohms, 5W, Wirewound,