RWR74S3R52DSB12
Mfr.Part #
RWR74S3R52DSB12
Description
RES 3.52 OHM 5W 0.5% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
3.52Ohms
Tolerance :
±0.5%
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
5W
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power Rating :
5W
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR74S3R52DSB12
Vishay / Dale RWR74S3R52DSB12
3.52Ohms, 5W, Wirewound,