RWR74S3R01FMBSL
Mfr.Part #
RWR74S3R01FMBSL
Description
RES 3.01 OHM 5W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Power Dissipation :
5W
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
5W
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Bulk
Resistance :
3.01Ohms
Supplier Device Package :
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR74S3R01FMBSL
Vishay / Dale RWR74S3R01FMBSL
3.01Ohms, 5W, Wirewound,