RWR74S35R2DPRSL
Mfr.Part #
RWR74S35R2DPRSL
Description
RES 35.2 OHM 5W 0.5% WW AXIAL
Resistance :
35.2Ohms
Tolerance :
±0.5%
Length :
22.225mm
Power Rating :
5W
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
5W
Width :
7.92mm
Package / Case :
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR74S35R2DPRSL
Vishay / Dale RWR74S35R2DPRSL
35.2Ohms, 5W, Wirewound,