RWR74S3400FRBSL
Mfr.Part #
RWR74S3400FRBSL
Description
RES 340 OHM 5W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Width :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
5W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Resistance :
340Ohms
Max Power Dissipation :
5W
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR74S3400FRBSL
Vishay / Dale RWR74S3400FRBSL
340Ohms, 5W, Wirewound,