RWR74S30R1FRRSL
Mfr.Part #
RWR74S30R1FRRSL
Description
RES 30.1 OHM 5W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
7.92mm
Power (Watts) :
5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Published :
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
30.1Ohms
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
RWR74S30R1FRRSL
Vishay / Dale RWR74S30R1FRRSL
30.1Ohms, 5W, Wirewound,