RWR74S3010BSBSL
Mfr.Part #
RWR74S3010BSBSL
Description
RES 301 OHM 5W 0.1% WW AXIAL
Length :
22.225mm
Width :
7.92mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Power Dissipation :
5W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
301Ohms
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
5W
Published :
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR74S3010BSBSL
Vishay / Dale RWR74S3010BSBSL
301Ohms, 5W, Wirewound,