RWR74S2R00FRBSL
Mfr.Part #
RWR74S2R00FRBSL
Description
RES 2 OHM 5W 1% WW AXIAL
Power Rating :
5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
5W
Resistance :
2Ohms
Max Power Dissipation :
5W
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR74S2R00FRBSL
Vishay / Dale RWR74S2R00FRBSL
2Ohms, 5W, Wirewound,