RWR74S2210FSBSL
Mfr.Part #
RWR74S2210FSBSL
Description
RES 221 OHM 5W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
7.92mm
Max Power Dissipation :
5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
221Ohms
Published :
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
5W
Power Rating :
5W
Datasheets
RWR74S2210FSBSL
Vishay / Dale RWR74S2210FSBSL
221Ohms, 5W, Wirewound,