RWR74S15R0FSBSL
Mfr.Part #
RWR74S15R0FSBSL
Description
RES 15 OHM 5W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
15Ohms
Published :
Length :
22.225mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±1%
Width :
7.92mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power Rating :
5W
Datasheets
RWR74S15R0FSBSL
Vishay / Dale RWR74S15R0FSBSL
15Ohms, 5W, Wirewound,