RWR74S1270FMRSL
Mfr.Part #
RWR74S1270FMRSL
Description
RES 127 OHM 5W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
127Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
5W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Power Rating :
5W
Max Power Dissipation :
5W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Width :
7.92mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR74S1270FMRSL
Vishay / Dale RWR74S1270FMRSL
127Ohms, 5W, Wirewound,