RWR74S1020FSBSL
Mfr.Part #
RWR74S1020FSBSL
Description
RES 102 OHM 5W 1% WW AXIAL
Width :
7.92mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
22.225mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power Rating :
5W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR74S
Feature :
Military, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
102Ohms
Published :
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
5W
Datasheets
RWR74S1020FSBSL
Vishay / Dale RWR74S1020FSBSL
102Ohms, 5W, Wirewound,