RWR74NR348FRBSL
Mfr.Part #
RWR74NR348FRBSL
Description
RES 0.348 OHM 5W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
348mOhms
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
5W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
5W
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
5W
Width :
7.92mm
Datasheets
RWR74NR348FRBSL
Vishay / Dale RWR74NR348FRBSL
348mOhms, 5W, Wirewound,