RWR74N47R5FSRSL
Mfr.Part #
RWR74N47R5FSRSL
Description
RES 47.5 OHM 5W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power Rating :
5W
Resistance :
47.5Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
5W
Power (Watts) :
5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
22.225mm
Width :
7.92mm
Datasheets
RWR74N47R5FSRSL
Vishay / Dale RWR74N47R5FSRSL
47.5Ohms, 5W, Wirewound,