RWR74N4531FPB12
Mfr.Part #
RWR74N4531FPB12
Description
RES 4.53K OHM 5W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
22.225mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
5W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR74N
Width :
7.92mm
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
4.53kOhms
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power Rating :
5W
Failure Rate :
P (0.1%)
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR74N4531FPB12
Vishay / Dale RWR74N4531FPB12
4.53kOhms, 5W, Wirewound,