RWR74N1R00FRRSL
Mfr.Part #
RWR74N1R00FRRSL
Description
RES 1 OHM 5W 1% WW AXIAL
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Power Dissipation :
5W
Power Rating :
5W
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
1Ohms
Length :
22.225mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR74N1R00FRRSL
Vishay / Dale RWR74N1R00FRRSL
1Ohms, 5W, Wirewound,