RWR71S4221FSB12
Mfr.Part #
RWR71S4221FSB12
Description
RES 4.22K OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.187Diax0.812L 4.75mmx20.62mm
Length :
20.6248mm
Width :
4.75mm
Mount :
Through Hole
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
4.22kOhms
Diameter :
4.75mm
Datasheets
RWR71S4221FSB12
Vishay / Dale RWR71S4221FSB12
Through Hole 4.22kOhms, 2W, Wirewound,