RWR71S23R7FSB12
Mfr.Part #
RWR71S23R7FSB12
Description
RES 23.7 OHM 2W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Resistance :
23.7Ohms
Length :
20.6248mm
Factory Lead Time :
39 Weeks
Size / Dimension :
0.187Diax0.812L 4.75mmx20.62mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
2W
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
2W
Width :
4.75mm
Datasheets
RWR71S23R7FSB12
Vishay / Dale RWR71S23R7FSB12
23.7Ohms, 2W, Wirewound,