RWR71S20R0FSRSL
Mfr.Part #
RWR71S20R0FSRSL
Description
RES 20 OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
20.6248mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
20Ohms
Factory Lead Time :
39 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.812L 4.75mmx20.62mm
Width :
4.75mm
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR71S20R0FSRSL
Vishay / Dale RWR71S20R0FSRSL
20Ohms, 2W, Wirewound,