RWM08454R70JB25E1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWM08454R70JB25E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Lead Diameter :
800 µm
Max Operating Temperature :
200°C
Diameter :
9.4mm
Voltage - Rated AC :
650V
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Resistance :
4.7ohm
Width :
9.4mm
REACH SVHC :
Unknown
Composition :
Wirewound
Published :
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
650V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
45.8mm
Termination :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Conformal
Power Rating :
9.5W
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
650V
Datasheets
RWM08454R70JB25E1
Vishay / Sfernice RWM08454R70JB25E1
4.7Ohm, Wirewound,