RWM08264R70JA14E1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWM08264R70JA14E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
4.7ohm
Tolerance :
5%
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
7.4mm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Package / Case :
Conformal
Power Rating :
8W
Mount :
Through Hole
Composition :
Wirewound
Length :
24.7mm
Datasheets
RWM08264R70JA14E1
Vishay / Sfernice RWM08264R70JA14E1
Through Hole 4.7Ohm, Wirewound,