RWM0622R500JA15E1
Mfr.Part #
RWM0622R500JA15E1
Package / Case
Conformal
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Through Hole Resistors
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated AC :
350V
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
350V
Length :
18mm
Composition :
Wirewound
Width :
6.5mm
Voltage - Rated :
350V
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Diameter :
6.5mm
Max Operating Temperature :
450°C
Power Rating :
6W
Resistance :
500MOhm
Package / Case :
Conformal
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Termination :
Radial
Datasheets
RWM0622R500JA15E1
Vishay / Sfernice RWM0622R500JA15E1
500mOhm, Wirewound,