RWM062247R0FR15E1
Mfr.Part #
RWM062247R0FR15E1
Package / Case
Axial
Description
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Size / Dimension :
0.256 Dia x 0.709 L (6.50mm x 18.00mm)
Failure Rate :
Samtec
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Product Type :
Board to Board and Mezzanine Connectors
Brand :
Samtec
Power (Watts) :
7W
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Resistance :
47 Ohms
Packaging :
Tube
Tradename :
Flex Stack
Package :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Series :
FW-SM
Product Category :
Subcategory :
Features :
Flame Proof, Safety
Datasheets
RWM062247R0FR15E1
Vishay / Sfernice RWM062247R0FR15E1
47 Ohms, 7W, Wirewound,