RWM06223900JR15E1
Mfr.Part #
RWM06223900JR15E1
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Length :
18mm
Composition :
Wirewound
Operating Temperature (Max) :
350°C
JESD-609 Code :
E8
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Diameter :
6.5mm
Packing Method :
TR
Power Rating :
7W
Resistance :
390ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Tolerance :
5%
Pbfree Code :
yes
Rated Temperature :
25°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
350V