RWM06223000JA15E1
Mfr.Part #
RWM06223000JA15E1
Package / Case
Conformal
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Through Hole Resistors
Voltage - Rated DC :
350V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Length :
18mm
Package / Case :
Conformal
Power Rating :
6W
Max Operating Temperature :
200°C
REACH SVHC :
No SVHC
Diameter :
6.5mm
Voltage - Rated AC :
350V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
6.5mm
Resistance :
300Ohm
Tolerance :
5%
Termination :
Axial
Datasheets
RWM06223000JA15E1
Vishay / Sfernice RWM06223000JA15E1
300Ohm, Wirewound,