RWM06221002JA15E1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWM06221002JA15E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES WIREWOUND 10K OHM 7W
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Voltage - Rated DC :
350V
Number of Pins :
2
Radiation Hardening :
No
Feature :
Flame Proof, Safety
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
6.5mm
Voltage - Rated :
350V
Power (Watts) :
7W
Lead Diameter :
800 µm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Operating Temperature :
-55°C~350°C
Series :
RWM
Voltage - Rated AC :
350V
Size / Dimension :
0.256Diax0.709L 6.50mmx18.00mm
Resistance :
10kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
6W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Termination :
Package / Case :
Composition :
Wirewound
Width :
6.5mm
Max Power Dissipation :
7W
Length :
18mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
350°C
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
RWM06221002JA15E1
Vishay / Sfernice RWM06221002JA15E1
10kOhms, 7W, Wirewound,