RWM05261502JR15E1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWM05261502JR15E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Diameter :
7.4mm
Power Rating :
7W
Operating Temperature (Max) :
350°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-609 Code :
E8
Tolerance :
5%
Working Voltage :
350V
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
Conformal
Construction :
Tubular
Packing Method :
TR
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Additional Feature :
FLAME PROOF, STANDARD: CECC40201-001
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Wirewound
Rated Temperature :
25°C
Resistance :
15kOhm
Length :
24.7mm
Datasheets
RWM05261502JR15E1
Vishay / Sfernice RWM05261502JR15E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 15kOhm, Wirewound,