RWM04222201GR15E1
- Mfr.Part #
- RWM04222201GR15E1
- Manufacturer
- Vishay / Sfernice
- Package / Case
- Conformal
- Datasheet
- Download
- Description
- SFERNICE FIXED RESISTORS
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Working Voltage :
- 300V
- Contact Plating :
- Copper, Silver, Tin
- Length :
- 22.1mm
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- ECCN Code :
- EAR99
- Number of Terminations :
- 2
- Mount :
- Through Hole
- Rated Power Dissipation (P) :
- 5W
- Diameter :
- 5.5mm
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Operating Temperature (Max) :
- 200°C
- Terminal Finish :
- Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
- Operating Temperature (Min) :
- -55°C
- Tolerance :
- 2%
- HTS Code :
- Construction :
- All-Welded
- Temperature Coefficient :
- 75 ppm/°C
- Package / Case :
- Conformal
- Resistor Type :
- FIXED RESISTOR
- Packing Method :
- TR
- JESD-609 Code :
- E8
- Composition :
- Wirewound
- Resistance :
- 2.2kOhm
- Power Rating :
- 5W
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- Not Applicable
- Datasheets
- RWM04222201GR15E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, Wirewound,