RWM0410R910JA20E1
Mfr.Part #
RWM0410R910JA20E1
Operating Temperature (Max) :
350°C
Tolerance :
5%
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Diameter :
5.5mm
Working Voltage :
120V
Resistance :
910mOhm
Pbfree Code :
yes
Rated Temperature :
25°C
ROHS3 Compliant
Power Rating :
3W
Length :
12mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RWM0410R910JA20E1
Vishay / Sfernice RWM0410R910JA20E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 910mOhm, Wirewound,