RWM04103600JA20E1
Mfr.Part #
RWM04103600JA20E1
Length :
12mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
5%
Rated Temperature :
25°C
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Resistance :
360Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Working Voltage :
120V
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
3W
HTS Code :
Diameter :
5.5mm
Operating Temperature (Max) :
350°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RWM04103600JA20E1
Vishay / Sfernice RWM04103600JA20E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 360Ohm, Wirewound,