RWM04101100JA20E1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWM04101100JA20E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
E8
Resistance :
110Ohm
Working Voltage :
120V
Tolerance :
5%
Surface Mount :
No
Rated Temperature :
25°C
HTS Code :
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Max) :
350°C
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Additional Feature :
FLAME PROOF, NON-INDUCTIVE AVAILABLE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
RWM04101100JA20E1
Vishay / Sfernice RWM04101100JA20E1
FIXED RESISTOR, 110Ohm,