RW1S0BAR680JT
Mfr.Part #
RW1S0BAR680JT
Description
RES 0.68 OHM 5% 1W J LEAD
Voltage - Rated :
50V
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Contains Lead
Height :
3.5814mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
680mOhm
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.141 3.58mm
Size / Dimension :
0.246Lx0.136W 6.25mmx3.45mm
Construction :
Pedestal Mount
Series :
RW
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
RW1S0BAR680JT
Ohmite RW1S0BAR680JT
FIXED RESISTOR RW Series, Wirewound, 680mOhm, ±5%, -55°C~150°C